Autorizovaný prodejce Husqvarna logo Gardena autorizovaný dealer Wunder.cz logo Vari autorizovaný dealer Wunder.cz logo Dakr autorizovaný dealer Wunder.cz logo Hecht autorizovaný dealer Wunder.cz

  • +420 417 571 680
  • U Hřiště 330, Dubí, 417 01

Vše ohledně robotických sekaček (Automower Teplice-Dubí)

Často kladené dotazy ohledně robotických sekačky Automower® od Husqvarny.

Důvody pro nákup sekačky Automower®

 

Zabere zprovoznění a obsluha sekačky Automower® hodně času?

Ne, sekačka Automower® se velmi snadno obsluhuje. Neustále budete dosahovat dobrých výsledků, a to bez jakéhokoli úsilí. Po instalování sekačka Automower® nezávisle zajišťuje dobrou kvalitu sečení bez jakéhokoli zásahu z vaší strany, ať už jste právě doma, v práci, nebo na dovolené. Váš trávník bude vždy dobře udržovaný, aniž byste se museli sečení aktivně účastnit.

 

Používá se snadno?

Ano, velmi snadno. Tento výrobek je v porovnání s tradičními sekačkami velmi lehký (pouze 7 až 14 kg). Ovládací panel je srozumitelný a lze jej snadno obsluhovat. Během provozu si sekačka Automower® vystačí s vlastními zařízeními.

 

Je sekačka Automower® hlučná?

Vůbec ne. Hladina hluku sekačky Automower® je velmi nízká, pohybuje se od 69 dB(A) po pouhých 58 dB(A) v závislosti na modelu. Oproti tomu průměrné tradiční sekačky generují 95 až 100 dB(A). Sekačku Automower® můžete klidně nechat pracovat, aniž by rušila vás nebo vaše sousedy.

 

Jaký vliv má sekačka Automower® na životní prostředí?

Jelikož sekačku Automower® pohání baterie, nevytváří žádné emise a skutečná spotřeba energie je velmi nízká. Provozní náklady jsou přibližně 8 až 42 GBP na sezónu za elektrickou energii v závislosti na velikosti trávníku.

 

Nezhoršuje tento způsob sečení alergie?

Naopak. Pokud máte alergii na trávu nebo sennou rýmu, je pro vás sekačka Automower® tím správným řešením. Jelikož nemusíte být přítomni v místech, kde sekačka Automower® pracuje, automaticky eliminujete většinu kontaktů s travním odpadem. Tráva je navíc udržována tak krátká, že se alergeny nepřenášejí vzduchem.

 

 

Jak používat sekačku Automower®

 

Jak nainstaluji sekačku Automower®?

Instalaci můžete snadno provést sami. Postupujte podle pokynů v Návodu k obsluze. Trvá to 2 až 5 hodin podle velikosti a členitosti trávníku. Prodejce nebo servisní místo může také nabídnout instalační službu. Ta však není zahrnuta v doporučené prodejní ceně.

 

Jak sekačku Automower® spustím a vypnu?

Po instalování systému musíte zapnout hlavní spínač, stisknout tlačítko START (je-li použito) a zavřít víko klávesnice. Sekačku jednoduše vypnete stisknutím tlačítka STOP.

 

Je nutné zakopat vodič do země?

Ne. Vodič je možné upevnit na zemi pomocí dodaných svorek. Po několika týdnech zaroste travou a ztratí se v trávníku. Nejlépe je posekat trávník po obvodu na co nejkratší výšku, aby se vodič dostal co nejblíže k zemi. Pokud si však hned na začátku přejete vodič zakopat do země, je vhodné volit hloubku 3 až 10 cm.

 

Co se stane, když zapomenu PIN kód?

Musíte se obrátit na prodejce, který vám pomůže PIN kód znovu získat.

 

 

Vhodné zahrady

 

Jaká je u sekačky Automower® maximální provozní plocha?

Sekačka Automower® dokáže zvládnout trávníky o ploše do 6000 m² +/- 20 % v závislosti na modelu a členitosti zahrady.

 

Budu stále potřebovat normální sekačku?

Ne. Abyste docílili perfektního finálního vzhledu trávníku, doporučujeme dokončit okraje pomocí vyžínače.

 

Co mohu dělat, pokud je plocha trávníku větší než 6000 m²?

Můžete instalovat dva nebo více strojů vedle sebe. Po celém světě funguje mnoho vícečetných instalací.

 

Mohu používat sekačku Automower® i na malé zahradě?

Ano. Nastavte dobu sečení podle své zahrady pomocí funkce Timer. V rychlém průvodci naleznete specifické doby sečení za hodinu pro různé modely. To vám pomůže nastavit časovač podle velikosti vašeho trávníku.

 

Zvládne sekačka Automower® všechny typy trávníků?

V principu ano. Co můžete posekat tradiční sekačkou, to může normálně posekat sekačka Automower®. Omezené výhody může tradiční sekačka poskytovat na fragmentované zahradě, kde se trávník skládá z malých oddělených ploch, jelikož je nutné sekačku přemísťovat ručně. Během instalace musíte zajistit, aby sekačka Automower® nesekala na plochách, kde to je nežádoucí, kde se například vyskytují květiny, keře, stromy, kameny apod.

 

Poradí si sekačka Automower® i s nerovným trávníkem?

Díky velkým pojezdovým kolům si sekačka Automower® velmi dobře poradí s nerovným povrchem. Zvládne svahy se skonem až 45 % (24°). Sekačka Automower® může uvíznout pouze v malých hlubokých dírách. Navíc je sekačka Automower® dostatečně malá, aby překonala zakřivení nerovného trávníku. Neskalpuje vyvýšeniny, s čímž se můžete často setkat u mnoha velkých sekaček.

 

Poradí si sekačka Automower® s úzkými průchody?

Ano, sekačka Automower® zvládne úzké průchody široké pouze 60 cm v závislosti na používaném modelu.

 

Umí sekačka Automower® detekovat předměty, například oblečení nebo hračky ležící na trávníku?

Ne. Je na vlastníkovi, aby udržoval trávník bez přítomnosti takovýchto předmětů. Jakýkoli předmět, který je dostatečně malý, že jej sekačka Automower® dokáže přejet, může být poškozen a zároveň může poškodit nože stroje. Než začnete provozovat sekačku Automower®, ujistěte se, že se na trávníku nevyskytují malé předměty.

 

A co třeba borové šišky, větve stromů a ovoce ležící na zemi?

Aby se maximalizovala životnost nožů, je nutné takovéto předměty pravidelně shrabat a odebrat. Nepoškodí sice přímo sekačku, ale nože se rychleji opotřebovávají. Větve stromů mohou navíc nože poškodit nebo ohnout, což může vést ke špatným výsledkům sečení.

 

Mám krásný květinový záhon a stromy, které bych chtěla ochránit. Je to možné?

Dodaný vodič je nutné nainstalovat správným způsobem okolo květinových záhonů, stromů, keřů a dalších objektů, aby je sekačka Automower® nemohla poškodit nebo do takovéhoto prostoru vjet.

 

Jak si sekačka Automower® poradí s velmi vysokou trávou?

V případě velmi vysoké a husté trávy je nutné zvýšit výšku sečení a následně ji postupně snižovat na požadovanou úroveň. Ve velmi extrémních podmínkách může být nutné trávník posekat tradiční sekačkou a až poté jej předat do péče sekačky Automower®.

 

Mám na trávníku hodně mechu, jak to ovlivní sekačku Automower®?

Ve skutečnosti to je sekačka Automower®, která ovlivní množství mechu. Pravidelné sečení má velmi kladný vliv na růst trávy a vede k postupnému mizení mechu z trávníku.

 

Poseká sekačka trávník i za deště?

Ano, sekačka Automower® by měla posekat trávník za každého počasí a je navržena i pro práci ve vlhkých podmínkách. Doporučuje se však přemístit sekačku dovnitř, hrozí-li extrémní povětrnostní podmínky, jako prudký déšť a bouřky.

 

Bude sekačka fungovat ve velmi horkých podmínkách?

Sekačka je navržena pro práci při teplotách do 45 ºC. U modelů používajících baterie NiMH se od teploty přibližně 25 ºC doba sekání a nabíjení zkrátí, protože se kapacita baterie v horkém počasí snižuje. Plošný výkon nicméně zůstane stejný. Modely používající baterie Li-Ion pracují stejně dobře bez ohledu na teplotu.

 

Může sekačka Automower® pracovat na dvou různých místech, třeba na letní chatě nebo na pozemku souseda?

Ano. Pokud si koupíte dvě nabíjecí stanice a dvě smyčky vodiče, můžete mít dvě samostatné instalační plochy a používat sekačku Automower® na obou místech.

 

 

Systém sečení a navigace sekačky

 

Jaké jsou výhody sečení trávníků nepravidelným způsobem?

Sečením zdánlivě nepravidelným způsobem v různých směrech docílíte toho, že bude váš trávník vypadat jako koberec na celé zahradě. 20 let zkušeností také potvrdilo, že je to nejspolehlivější způsob, jak pokrýt celý trávník, aniž by na něm zůstala neposečená místa. Spolehlivost a přesnost aktuálně dostupných technologií GPS nezbytných pro systematické sečení nejsou dostatečné, aby nabízely výhody oproti systému založeném na smyčce vodiče a nahodilém pohybu, který dnes používají sekačky Automower®.

 

Jaké výhody poskytuje systém ohraničujícího vodiče, který definuje oblast sečení?

Jedná se o velmi robustní a spolehlivý systém, který zaručí, že sekačka vždy zůstane uvnitř ohraničení, a to za jakýchkoli povětrnostních podmínek a při jakémkoli uspořádání zahrady. Je to také velmi jednoduchý a viditelný způsob vytyčení hranice.

 

Lze sekačku Automower® vybavit systémem GPS?

Vyšší modely (například 330 X) mají vestavěnou jednotku GPS, která zjednodušuje instalaci a pomáhá s navigací. Existují také modely vybavené komunikačním zařízením GPS, které v případě krádeže výrobku funguje jako sledovací zařízení. Pomocí tohoto zařízení může uživatel komunikovat se sekačkou pomocí zpráv SMS nebo aplikace pro iPhone.

 

 

Bezpečnost

 

Mohou si děti hrát na trávníku, když sekačka Automower® pracuje?

Ačkoli sekačka Automower® používá velmi malý příkon, je stále schopná při kontaktu s nožem useknout prsty. Vestavěná bezpečnostní funkce znamená, že se nůž automaticky zastaví, pokud dojde k zvednutí nebo převrácení sekačky. Vzdálenost mezi vnějším tělem a hrotem nože je velmi velká, aby se zabránilo náhodnému kontaktu nohou či rukou s nožem. Přesto doporučujeme sekačku Automower® vypnout, pokud si na trávníku hrají děti.

 

Je sekačka Automower® vybavena výstražným systémem proti krádeži?

Ano. Sekačka Automower® má několik systémů ochrany proti krádeži, které lze aktivovat. Nejdůležitější: Sekačku Automower® nelze používat bez osobního PIN kódu. Instalační zámek znemožňuje provoz sekačky Automower® na jiné instalační ploše než vaší. Časový zámek vyžaduje zadání čtyřmístného PIN kódu v intervalu, který si sami určíte. Výstražný systém vyžaduje zadání PIN kódu po zastavení sekačky Automower®, jinak se spustí zvuková výstraha. Komunikační jednotka GPS zahrnuje sledovací zařízení GPS, dostupné u většiny modelů jako příslušenství.

 

Je sekačka Automower® potenciálně nebezpečná pro kočky a psy?

Ne. Naše zkušenosti ukazují, že domácí zvířata obvykle respektují sekačku Automower® a poskytnou jí určitý prostor. Sekačka Automower® je navíc vybavena snímači. To znamená, že se v případě nárazu do nějakého „předmětu“ (například domácího zvířete) otočí a zvolí jiný směr. Pokud do zvířete opravdu narazí, bývá kontakt velmi mírný a není pravděpodobné, že by způsobil úraz.

 

 

Údržba a servis

 

Kde mohu objednat servis a náhradní díly?

Servisní služby můžete využít v nejbližším autorizovaném servisním místě. K vyhledání použijte Vyhledávač prodejců.

 

Jakou mají baterie životnost?

To závisí na ploše a nastavení doby provozu sekačky. Pokud sekačku Automower® provozujete 6 měsíců ročně na ploše 800 m², vydrží baterie 2 až 4 sezóny. Baterie můžete šetřit také tím, že nastavíte časovač podle velikosti vašeho trávníku. Během období sucha můžete jednoduše zkrátit provozní dobu, aniž byste ztratili výkon.

 

Jaká je životnost nožů?

Životnost nožů závisí na typu půdy a trávníku. Na ploše 1000 m² je životnost 1 až 2 měsíce. Nože jsou lehké a lze je vyměnit pomocí běžného šroubováku během pěti minut.

 

Je nutné přes zimu sekačku uskladnit?

Ano, pokud není nutné v zimě sekat. Před odstavením sekačky Automower® je nutné ji vyčistit, utřít dosucha a uskladnit na suchém místě chráněném před mrazem. Doporučujeme také přes zimu uskladnit nabíjecí stanici ve vnitřním prostoru. Nainstalovaná smyčka vodiče může zůstat v trávníku.

 

Jak udržovat sekačku Automower®, aby zůstala v nejlepším stavu?

Pravidelná výměna nožů je zásadní pro udržení vynikajících výsledků sečení. Čas od času byste měli v závislosti na velikosti trávníku věnovat několik minut údržbě a vyčistit kola a podvozek od trávy.

 

 

Nákup sekačky Automower®

 

Kde mohu sekačku Automower® koupit?

K vyhledání nejbližšího prodejce použijte Vyhledávač prodejců.

 

Kolik sekačka Automower® stojí?

Cena se pohybuje od 1400 do 3800 GBP v závislosti na modelu.

 

 

Automower®Connect

 

Jaká je měsíční spotřeba dat na SIM kartě v sekačce?

Přibližně 25 MB měsíčně při používání.

 

Mohu zjistit zbývající kredit na předplacené SIM kartě v sekačce?

Ne, o tuto informaci budete muset požádat svého operátora.

 

Jaký druh SIM karty do mobilního telefonu mohu použít?

Mini SIM (tarif nebo předplacená) podporující 2G GPRS.

 

Co když zapomenu heslo k přihlášení do aplikace?

Použijte funkci obnovení hesla na přihlašovací obrazovce v aplikaci.

 

Jak změním heslo k přihlášení do aplikace?

Pomocí nabídky Nastavení účtu v aplikaci.

 

Mohu změnit e-mailovou adresu, kterou používám k přihlašování?

Ne, budete muset vytvořit nový účet pomocí nové e-mailové adresy. Všechny sekačky budou muset být znovu spárovány s novým účtem.

 

Mohu v aplikaci změnit PIN kód sekačky?

Ne, PIN kód sekačky a další bezpečnostní nastavení není možné v aplikaci měnit.

 

Co provede příkaz „Zrušit párování sekačky“ v aplikaci?

Bude odstraněno párování mezi vaším účtem a sekačkou. Všechny ostatní účty, které jsou se sekačkou spárovány, budou mít stále plný přístup.

 

Jak odstraním párování pro všechny účty?

Prostřednictvím nabídky sekačky.

 

Proč se sekačka po změně nastavení v aplikaci přibližně na deset sekund zastaví?

Toto je naprosto normální chování.